3 YAşıNDAKI KıZıN VüCUDUNDA SIGARA SöNDüRDüğü IDDIA EDILEN SANığıN YARGıLANMASıNA DEVAM EDILDI

Ankara’da beraber yaşadığı kadının 3 yaşındaki kızının vücudunda sigara söndürdüğü ve cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen şahsın yargılanmasına devam edildi.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Y.Ü, tutuksuz sanık K.Ç. ve taraf avukatları ile izleyiciler katıldı. Mahkeme Başkanı, önceki duruşmada alınan ara karar gereğince, dava dosyasının Adli Tıp Kurumuna (ATK) gönderildiğini, talep edilen işlemlere ilişkin yanıt geldiğini söyledi. Başkan, mahkemeye gönderilen yazıda, çocuğun eziyet ve işkence gördüğüne dair bilgi yer aldığını, cinsel istismarın olup olmadığının tespit edilmesi için dosyanın ATK 6. İhtisas Dairesine gönderilmesi gerektiğinin belirtildiğini ifade etti.

Söz alan sanık Y.Ü. ise çocuğa yönelik cinsel istismarda bulunmadığını söylerken, K.Ç’nin kendisine komplo kurduğunu iddia etti.

Çocuğun annesi tutuksuz sanık K.Ç ise sanık Y.Ü.’nün beyanlarının gerçeği yansıtmadığını savunarak beraatını istedi.

Taraf avukatlarının beyanlarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, rapor hazırlanması için dosyanın ATK 6. İhtisas Dairesine gönderilmesini kararlaştırdı. Tutuklu sanık Y.Ü.’nün bu halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

2023-06-08T16:50:35Z dg43tfdfdgfd