ENKAZDAN BOğAZLARı DüğüMLEYEN KARE! 04:17DE ZAMAN DURDU

Türkiye'yi sarsan depremin ardından enkaz yığınları arasında bulunan duvar saatinin, deprem saati 04.17'de durduğu görüldü.

Arama kurtarma ekipleri Malatya’nın Battalgazi ilçesinde bulunan Aslan Sokak 50’nci yıl binasının enkazında çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler çalışmalar sırasında enkaz ve demir yığınları arasında buldukları saatin, 04.17'de durduğunu görünce büyük üzüntü yaşadı. Yerle bir olan 6 katlı binanın altında kalan vatandaşların kurtarılması için ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İKİ KARDEŞ SAĞ ÇIKARILDI

Gümüşhane’den deprem bölgesi Adıyaman’a giden Gümüşhane Belediyesi İtfaiye ve AFAD ekipleri, depremin üzerinden geçen 36 saatin ardından Malazgirt Caddesi üzerinde yıkılan bir binanın enkazından gelen sesler üzerine harekete geçti.

Enkazda çalışma yapan itfaiye ve AFAD ekipleri ilk olarak Sefa Akın’ı yıkıntıların arasından çıkardı. Sefa Akın’ın ablası ve annesinin de içeride olduğunu söylemesi üzerine çalışmalarını hızlandıran ekipler abla Duygu Akın’ı da sağ bir şekilde kurtarmayı başardı. İki kardeşin enkaz altında kalan annelerini kurtarma çalışması ise sürüyor.

3 YAŞINDAKİ MİRAN'DAN HAYAT ÖPÜCÜĞÜ

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde Malatya'da yıkılan bir binanın altında kalan 3 yaşındaki Miran, 22 saat sonra enkazdan sağ kurtuldu. Enkazın arasından küçük çocuğu kurtaran kurtarma personelinden birisi sevincini Miran'ı öperek gösterdi.

2023-02-07T14:17:16Z dg43tfdfdgfd