Son Dakika

Trending:


Erdoğan’dan balkon mesajları: Bugün kimse kaybetmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim zaferinin ardından, Beştepe’nin önünde toplanan halka seslenirken “Resmi rakam 320 bin kişi şu anda burada” dedi. Erdoğan konuşmasında “85 milyonun tamamı kazandı. Bugün kimse kaybetmedi. Kimseye kırgın, küskün, kızgın, öfkeli değiliz. Tüm enerjimizi çalışmaya tahsis edeceği” mesajı verdi.


Yeni Şafak yazarı: Yeni dönemde adama göre iş değil, işe göre adam istihdamına gidilmeli, kamu görevlileri kamu gücünü şahsi menfaatleri için kullanmamalı

"8 başlıkta yeni dönemde kamu yönetiminde ihtiyaç duyduğumuz etik kurallar"


Seçim sonrası gözler Meclis ve kabinede

Seçim süreci geride kalırken gözler Meclis ve yeni kabinede. Yüksek Seçim Kurulu'nun 28. Dönem Milletvekili Kesin Sonuçlarını ilan etmesini takip eden 3'üncü gün Meclis Genel Kurulu toplanacak. İlk birleşimde milletvekilleri yemin ederek görevlerine başlayacak. Yemin törenini takip eden 10 günlük süreçte ise 28'inci Dönem Meclis Başkanı yapılacak seçimle belirlenecek. Yeni kabinenin ise milletvekili yemin töreni öncesi belli olması bekleniyor.


Marmara’da kıyasıya yarış

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda Marmara Bölgesi’nde nefes nefese mücadele vardı. Erdoğan, 1. turu kazandığı Marmara’da 2. turdan da galip çıktı. Yalova’da ise iki lider arasındaki oy farkı 1248 oldu.


Economist'ten çarpıcı itiraf... Dünya Erdoğan'ın zaferini konuşuyor: Tarihteki yerini mühürledi

Tarihinde ilk defa ikinci tura giden Türkiye'yi yakından takip eden dünya basını Erdoğan'ın zaferine geniş yer ayırdı. Alman ZDF '20 yıldır zirvede' yorumunda bulundu. CNN International 'Erdoğan, iktidarını üçüncü on yıla uzatarak Türkiye'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandı' dedi. Al Jazeera seçim zaferinin Erdoğan'ın tarihteki yerini mühürlediğinin altını çizerken Economist'ten ise itiraf gibi bir analiz geldi.


Ankara’da Oğan ve Özdağ etkisi

Türkiye geneline katılımın en yüksek olduğu iller arasında bulunan başkentte ikinci turun final tablosunu milliyetçi seçmen şekillendirdi.


Emekliye ve memura zam üstüne zam geliyor! İşte emekli ve memur maaşına 3'lü rekor zam oranı

Emekli ve memur milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına zam üstüne zam geliyor. Emekli ve memura gelecek olan 3'lü zammın detayları ortaya çıktı. Emekli ve memur için zam oranı verildi. Peki en düşük emekli ve memur maaşı ne kadar olacak? Emekli ve memur maaşına zam ne zaman gelecek? Emekli ve memur ne kadar bayram ikramiyesi alacak? Emekliye zam ve memur zammı düzenlemesi nasıl olacak? İşte milyonlarca memur...


Eyyy!..

Bay Bay Kemal, Meral Akşener, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamollaoğlu, Gültekin Uysal, HDP, PKK, YPG, FETÖ, Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Evrensel, Halk TV, Tele 1, Sözcü TV, FOX, KRT, Ve.., Gazetecileri, Yazarları, Çizerleri, Televizyoncuları Sanatçıları, Tiktokçu'ları, Youtuber'ları, Fenomenleri, Akıl hocaları, Biden, The Economist, Der Sp...


İzmir’de bir genç defalarca göğsünden bıçaklanarak öldü

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, kişi veya kişiler arasında çıkan kavgada defalarca göğsünden bıçaklanan 25 yaşındaki genç, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.


İş dünyasından Erdoğan’a tebrik

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sona ermesinin ardından dün akşam iş dünyasından da peş peşe açıklamalar geldi. Ekonomi dünyasının temsilcileri seçimden galip ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti. Özellikle demokrasi vurgusu yapılan açıklamalarda iş dünyası temsilcileri seçim nedeniyle oluşan belirsizlik döneminin de geride kaldığının altını çizdi. Açıklamaların satır aralarında yeni döneme ilişkin beklentiler dile getirildi....


İzmirde silahlı borç- alacak kavgası: 5 yaralı

İzmir'in Konak ilçesinde, iki grup arasında borç- alacak meselesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 1'i ağır 5 kişi yaralandı.


Eylül Öztürk'ten anlamlı hareket

İş temposundan fırsat buldukça üniversitelerde öğrencilerle bir araya gelen sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk, geçtiğimiz günlerde Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Teknolojileri Kulübü (KİMTEK) 'Bahar Şenliği'ne katıldı. KİMTEK Bahar Şenliği'nde öğrencilerle bir araya gelen Eylül Öztürk, "Gençlerle bir araya gelip onlarla birlikte vakit geçirmeye ...


25 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı (Meteorolojiden 5 günlük rapor)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. MGM tarafından 25 il için sarı ve turuncu kodlu kuvvetli yağış uyarısı yapılırken, vatandaşların yaşanabilecek sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olması istendi. Hava sıcaklıklarının ise ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. İşte İstanbul, Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu...


Noyan Doğan Deprem bölgesinde çantacılar türedi sakın kanmayın

Geçtiğimiz günlerde bir okuyucum, sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşarak, DASK ile ilgili şikayetini iletti.


İç Anadolu kararını yine değiştirmedi

AK Parti’nin geleneksel olarak önde olduğu İç Anadolu Bölgesi, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda olduğu gibi dünkü ikinci turda da kararını değiştirmedi. 13 ili kapsayan bölgede, Ankara ve Eskişehir’in dışında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan seçimi önde tamamladı.


Resmi Gazete'de hafta sonu ve bugün - 27-29 Mayıs 2023

ANKARA, 29 Mayıs (Reuters) - - Resmi Gazete'de bugün - 29 Mayıs 2023 YÖNETMELİK - Ankara Üniversitesi ön lisans ve lisans eğitim-öğretim yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik TEBLİĞLER - İthalatta gözetim uygulanmasına ilişkin tebliğ - İthalatta gözetim uygulanmasına ilişkin tebliğlerde değişiklik yapılmasına dair tebliğler Resmi Gazete'de 28 Mayıs 2023 YÖNETMELİKLER -


Van’da 7 organizatör hakkında işlem yapıldı

Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 7 organizatör hakkında işlem yapıldı.


ABD'de borçlanma tavanı için anlaşma çıktı

ABD'de devlet otoritesinin işlevini yitirmesine neden olabilecek borçlanma tavanı için ABD Başkanı Joe Biden ve Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin anlaştı.


Türkiye seçimleri ses getirdi... Bir noktaya dikkat çektiler

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nin ikinci turu, Dünyanın doğusundan batısına pek çok ülkede büyük ses getirdi. Uluslararası gazeteler Başkan Erdoğan'ın başarısının tarihi bir zafer olduğunu ifade ederken Türkiye'nin küresel bir aktör olarak gücünü artırdığına dikkat çekti.


Latin Amerika ülkeleri Başkan Erdoğan'ı tebrik etti

Latin Amerika ülkeleri, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti.


Meral Akşener: Millet iradesi başımızın tacı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, millet iradesinin başının tacı olduğunu belirterek, “Yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçilen Sayın Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Sayın Erdoğan’ın da seçim sonuçlarından çıkarması gereken büyük dersler olduğunu hatırlatmak isterim” dedi.


Rusya bir kez daha Kiev'e saldırdı

Ukrayna, Rusya'nın Kiev'e hava saldırısı düzenlediğini ve 40'tan fazla hedefin havada imha edildiğini duyurdu.


Asgari ücretli, memur, emeklinin yüzü gülecek! Milyonları ilgilendiriyor...

Milyonlarca vatandaşın geliri artacak. Asgari ücretli, memur ve emeklilere enflasyonun üzerinde zam ve emekliye refah payı verilmesi için düğmeye basıldı. Meclis, yasal düzenlemeler başta olmak üzere yoğun bir ekonomi ajandasıyla mesaiye başlayacak. İşte detaylar...


Elazığ’da konutlarda kiralık yazısının yerini ‘kiralık değildir’ yazısı aldı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat'ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen Elazığ’da binalarda bulunan kiralık yazısının yerini 'kiralık değildir' yazısı aldı.


Londra’da gurbetçi vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaferini kutladı

İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan gurbetçiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferini horon çekerek merkez Londra’da kutladı.


Sandık manzaraları

Türkiye’de milyonlarca seçmen Cumhurbaşkanlığı Seçimi İkinci Tur için sandık başına gitti. Sandık başlarından renkli görüntüler gelirken, tatsız olaylar da yaşandı.


Çin, ilk kez sivil bir taykonotu uzaya gönderecek

Çin, Dünya yörüngesinde kurduğu Tiengong (gök sarayı) Uzay İstasyonu'na düzenleyeceği yeni seferde ilk kez sivil bir taykonotu uzaya gönderecek.


Doğuda katılım azaldı... Erdoğan oyunu 3.8 puan arttırdı

14 ilde 3 milyondan fazla seçmenin oy kullandığı Doğu Anadolu Bölgesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, oy oranını 14 Mayıs’a göre 3.8 puan arttırdı. Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu 9 ilde ise seçime katılım oranları 4-7 puan arasında düşüş gösterdi.


AK Parti seçmenlerini taşıyan otobüs TIR'a çarptı: 1'i ağır 22 yaralı

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasında ikamet adresleri olan Ordu’da oy kullandıktan sonra İstanbul’a dönmek üzere yola çıkan AK Parti seçmenlerini taşıyan otobüs, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde TEM Otoyolu'nda TIR'a arkadan çarptı. İstanbul yönünde bir süre ulaşımın kontrollü sağlandığı kazada otobüste bulunan 1'i ağır 22 kişi yaralandı.


Kuvvetli sağanak yağışa dikkat: 25 il için sarı alarm verildi

Meteoroloji'nin son dakika uyarısına göre, Türkiye genelinin bugünden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Sağanak yağmur için saat verildi. Yağışların İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey bölgesinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. İşte 29 Mayıs Pazartesi güncel hava durumu raporu...


Yurtta hava durumu

Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, (Kayseri, Niğde ve Rize dışında kalan yerlerin) aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Bilecik, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı görüleceği...


Sahibiyle aynı üniversiteden mezun oldu

Labrador cinsi rehber köpek “Justin” dört yıl boyunca her derste eşlik ettiği sahibi ile birlikte diploma aldı.


30 yıldır siyasete damga vuruyor

Asıl hedefi yeşil sahaların fatihi olmaktı. Ancak babası istemeyince lise yıllarından beri meraklı olduğu politikaya yöneldi. Milli Selamet Partisi saflarında başladığı siyasi hayatında ilk büyük başarıyı 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kazandı. Yaklaşık 30 yıldır da yenilgiyi hiç tatmadı.


Balkondan düşen 5 yaşındaki çocuk öldü

Balkondan düşen 5 yaşındaki çocuk öldü İstanbul Sancaktepede evinin balkonundan düşen kız çocuğu yaşamını yitirdi. Safa Mahallesi Takva Caddesi Didenur Sokakta bir binanın 3üncü katında ailesiyle yaşayan 5 yaşındaki Neslihan A. balkondan düştü. HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiple...


Ev sahibi kiracıya tazminat ödeyecek! Bilinmeyen detay ortaya çıktı

Kiracı ve ev sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Bunları yapan ev sahibi kiracıya tazminat ödemek zorunda kalıyor. Avukat Cansen Erdoğan milyonlarca kiracı ve ev sahibini ilgilendiren bilinmeyen ayrıntılar ile ilgili bilgi verdi.


Çin’in yerli uçağı ilk seferini yaptı

Çin’in yerli olarak geliştirip ürettiği yolcu uçağı C919, ilk tarifeli seferini yaptı.


Bakan Soylu sabah namazını Ayasofya Camii'nde kıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'un fethinin 570. yıl dönümünde sabah namazını Ayasofya Camii'nde kıldı. Sabah namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.


Faşizme karşı omuz omuza!

B. Bu seçim bir referandumdur diyenler çok da yanlış bir şey söylemiyordu aslında. Referandum sonuçları bir hakikati ortaya koydu: 21 yıllık iktidar yorgunluğuna, tuzaklarına, enflasyonun yaşamı zorlaştırmasına rağmen ne Kılıçdaroğlu ne CHP Türk milleti açısından bir alternatif, bir çıkış yolu, bir seçenek değildir! Vaat etmediği absürtlük, koltuk ...


47 bin 523 genç ilk kez oy kullandı

5 yıl süreyle görev yapacak olan 13. Cumhurbaşkanı’nın belirlendiği seçimin 2. turunda, 14 Mayıs’taki birinci turun ardından 18 yaşına giren 47 bin 523 yeni seçmen de ilk kez oy kullandı.


Akdeniz sahilleri ‘Kılıçdaroğlu’ dedi

Akdeniz’in sahil şeridi 2. turda da ‘Kılıçdaroğlu’ dedi. Depremin büyük yıkıma neden olduğu Hatay ise sürpriz yaparak bu turda Erdoğan’ı tercih etti. Erdoğan’ın oylarında en yüksek artış ise 4 puanla afetin merkez üssü Kahramanmaraş’ta yaşandı.


Bursa'da minibüs, midibüse ve bariyerlere çarpıp devrildi

Bursa'da, minibüs önce işçi taşıyan midibüse ardından da bariyerlere çarpıp devrildi. Metrelerce sürüklenen minibüsün sürücüsü yaralandı.


Seçimin bastonlu kahramanları

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci turda ilk kez oy kullanan gençler ile 100 yaşını geçkin seçmenler dün okulların yolunu tuttu. Kimi bastonuyla, kimi tekerlekli sandalyeyle, kimi sedyeyle, kimi oğlunun sırtında sandığa gitti.


İttifakla kutlama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından Cumhur İttifakı bileşenlerinin liderleriyle Beştepe’de bir araya geldi.


Oğan’ın oyları kime gitti?

2. tur seçimlerde en çok merak edilenlerden biri de ilk turda ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan, ikinci turda ise Cumhur İttifakı’na destek veren Sinan Oğan’a verilen oyların hangi adaya yöneleceği oldu.


İHA muhabirleri dünya evine girdi

İhlas Haber Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü’nde görevli muhabirler Elif Ayşenur Bay ve Umutcan İşledici dünya evine girdi.


Ukrayna’da Rusya’yı yıpratma savaşı! Uzman isimden flaş yorum: En az 400 F-16 lazım

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta 16’ncı ayında hız kesmeden devam ederken, başta ABD olmak üzere Batı devletlerinden Ukrayna’ya yapılan yardım git gide artıyor. Son olarak Japonya’da düzenlenen G7 Zirvesi’nde ABD’nin Ukrayna’ya F-16 verilmesi kararıyla ilgili konuşan Doç. Dr. Emete Gözügüzelli, orta ve uzun vadede bu uçakların sahaya etkisini yorumladı.


ABD'deki Türkler, Başkan Erdoğan'ın seçim başarısını kutladı

ABD'de yaşayan Türkler, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı kutlama yaptı.


Bahçeli: 85 milyon kazandı

MHP Lideri Bahçeli, 85 milyon Türk vatandaşının tamamının kazandığını belirterek, “Bugün mazlumlar, milli birlik ve kardeşliği kalbinde bayraklaştırmış herkes kazanmıştır. Bugün kucaklaşma, kaynaşma, barışma ve muhabbet kazanmıştır” dedi.


İnce’den muhalefete gönderme

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de seçim sonuçlarının ardından Seçim sonuçlarına ilişkin detaylı değerlendirmeleri önümüzdeki günlerde yapacağım. Şimdilik bütün muhalefeti, ‘Nerede yanlış yapıyoruz?’ diye kafa yormaya davet ediyorum” dedi.


İlk teşekkür... ‘Kazanan sadece Türkiye’dir’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ankara’ya gitmeden önce Kısıklı’daki evinin önünde bekleyen vatandaşlara otobüsün üstünden hitap ederken “Bugün kazanan sadece Türkiye’dir” dedi.