BAKAN FIDAN'DAN SREBRENITSA MESAJı: İNSANLıK TARIHININ KARA LEKESI

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Srebrenitsa Soykırımı'nın 29. yılı üzerine bir paylaşımda bulundu. Bakan Fidan, 'Srebrenitsa Soykırımı, insanlık tarihinin kara lekesi olarak hafızalarımızda yerini koruyor.' ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 'Srebrenitsa Soykırımı, insanlık tarihinin kara lekesi olarak hafızalarımızda yerini koruyor.' ifadesini kullandı.

Bakan Fidan, 29 yıl önce Sırplarca yapılan Srebrenitsa soykırımı hakkında X hesabından paylaşım yaptı. 29 yıl önce dünyanın gözü önünde bir halkın katledildiğini hatırlatan Fidan, paylaşımında şunları kaydetti:

quot;29 yıl önce dünyanın gözü önünde, Avrupa'nın ortasında bir halk katledildi. Srebrenitsa Soykırımı, insanlık tarihinin kara lekesi olarak hafızalarımızda yerini koruyor. 'Ne yaparsanız yapın, soykırımı unutmayın' şuuruyla ülkemizde her yıl 11 Temmuz'u quot;Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günüquot; olarak yad edeceğiz. Şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum.quot;

2024-07-11T08:41:20Z dg43tfdfdgfd