ADANA'DAKI UYUşTURUCU TICARETINDE şIFRELI KONUşMALAR DEşIFRE OLDU

Adana'da 3 Haziran'da yapılan Narkoçelik-21 operasyonunda yakalanan 266 kişi tutuklanmıştı. Operasyonla ilgili devam eden soruşturmada, torbacıların müşterileriyle konuşurken polise yakalanmamak için kubar esrara 'Kübra', metamfetamine ise 'Ice' diyerek şifreli konuştukları ortaya çıktı. Ayrıca şahısların polise de 'amca' dediği ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 Haziran'da yaptığı 'Narkoçelik-21' operasyonunda yakaladığı 266 kişi tutuklanmıştı. Bu çerçevede bir uyuşturucu çetesinin lideri olan Nuri Can K.'nın (25) yakalama çalışmaları devam etti.

TAKİP EDİP TRAFİKTE YAKALADILAR

Narkotik polisleri izini sürdüğü Nuri Can K.'yı trafikte otomobille seyir halindeyken takibe aldı ve trafikte önünü keserek yakaladı.

20 ilde eş zamanlı 'NARKOÇELİK-22' operasyonu!

ŞİFRELER DEŞİFRE OLDU

Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyuva Mahallesinde 1'i kadın 8 kişinin yer aldığı şebekede uyuşturucu satılırken şifreli konuşulduğu tespit edildi. Nuri Can K.'nın liderliğini yaptığı şebekede kubar esrar olacak kişilerin 'Kübra var mı?', metamfetamin alacak kişilerin ise 'Ice var mı?' sorularını yönelttiği öğrenildi.

POLİSE 'AMCA' DİYORLAR

Şebeke aynı zamanda telefonda görüşme yaptığı zaman teknik takibe takılmamak için kendi aralarında polise 'amca' dedikleri de öğrenildi.

Yapılan operasyonda tutuklu sayısı 267'ye yükseldi.

Muğla'da uyuşturucuya geçit verilmedi!

Suç örgütlerine Kuyu-4 operasyonu!

2024-06-11T11:38:37Z dg43tfdfdgfd